Szybkie i niedrogie malowanie proszkowe

Kwiecień 10, 2017

Dostępnych jest wiele rozmaitych metod malowania metali, a także stali bądź też metali nieżelaznych. Jednakże, z całą pewnością najbardziej trwałym i najbardziej skutecznym jest malowanie proszkowe. Jest to technika, która w minionych latach jest stale unowocześniana, nie tylko i wyłącznie poprzez farby, lecz także ze względu na innowacyjną technologię samych malarni, w jakich linie produkcyjne gwarantują nie jedynie wysoką produktywność, ale dodatkowo wytrzymałość nałożonej powłoki i oczywiście najwyższą jej jakość.

Co da się pomalować proszkowo?

Zwykle, jeżeli chodzi o malowanie proszkowe felg, technika ta stosowana jest w niesamowicie wszechstronnym zakresie w metalach a także stalach, również w metalach nieżelaznych. Świetne efekty w wypadku malowania z wykorzystaniem proszku są zauważalne w przypadku stali. W tym przypadku też malowanie jest najbardziej efektywne, powłoka dobrze przylega, a sam lakier nie schodzi z niej w żaden sposób. Jednym z najpopularniejszych produktów, do jakiego wykorzystuje się malarnie proszkowe są felgi, zarówno aluminiowe jak i stalowe. Sam proces produkcyjny nie jest ponadto specjalnie karkołomny, nie wymaga użycia najwyższej jakości technologii, poza samym piecem oraz lakierowaniem, gdzie najnowsze rozwiązania umożliwiają nałożenie farby precyzyjniej i bardziej efektywnie.

Na czym bazuje malowanie z wykorzystaniem proszku

Malowanie proszkiem nie jest w żadnym razie czynnością skomplikowaną, raczej przeciwnie. W każdym mieście, przykładowo w miejscowości Białystok wyszukać można malarnie proszkowe, które zapewniają wysoką jakość przeprowadzanych usług. Sama metoda opiera się na nanoszeniu proszku w specjalnym piecu na rozgrzaną stal lub metal nieżelazny. W takim przypadku proszek pod wysoką temperaturą w pierwszej kolejności przyczepia się do elementu, a następnie uzyskuje właściwą konsystencję, aby w ostatnim etapie, standardowo zostać bezpośrednio na elemencie. Proszki są różnorodne, a dodatkowo sprzedawane w wielu rozwiązaniach. Zależnie od wyamagań sprzedawane są zarazem odcienie połyskliwe jak również matowe.

 

Więcej na: Autoklinika

Brak komentarzy

Dodaj komentarz